Баљум Баљум и Тетово велоград

Деновиве на социјалните мрежи вирални станаа фотките од велопатеката во Тетово, патека направена по сите светски нестандарди, патека која е сѐ само не велопатека и која очигледно е направена само за мачкање очи, а не за да им служи на тетовци да вртат педали по неа.

Неверојатно, но лицата задолжени за фарбање на патеката дури ги офарбале и сите можни пречки кои се нашле на самата патека.

URL

Тетовската велопатека личи на некоја видео игра каде вашиот лик на точак треба да ги скока и избегнува сите препреки, кои, како што претпоставувате, се составен дел од патеката.

Новата велосипедска патека/лента во Тетово поради препреките, предмет на разни шеги по социјалните мрежи

Posted by Тетово Инфо on Sunday, April 18, 2021

Прашање до Општина Тетово: Дали ќе има награда за секој велосипедист кој ќе успее да извози без да се повреди?

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

#мкфејл

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Не сме знаеле дека Balenciaga прават детски ортопедски патики

Read more

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more
 

Магазин

Кога гледањето фудбал е опасно по здравјето?

Читај повеќе

Како менопаузата го менува мозокот на жената?

Читај повеќе

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Читај повеќе
  • play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквички: Омилениот летен зеленчук кој нуди неверојатни здравствени бенефити

Читај повеќе

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Читај повеќе