Баљум Баљум и Тетово велоград

Деновиве на социјалните мрежи вирални станаа фотките од велопатеката во Тетово, патека направена по сите светски нестандарди, патека која е сѐ само не велопатека и која очигледно е направена само за мачкање очи, а не за да им служи на тетовци да вртат педали по неа.

Неверојатно, но лицата задолжени за фарбање на патеката дури ги офарбале и сите можни пречки кои се нашле на самата патека.

URL

Тетовската велопатека личи на некоја видео игра каде вашиот лик на точак треба да ги скока и избегнува сите препреки, кои, како што претпоставувате, се составен дел од патеката.

Новата велосипедска патека/лента во Тетово поради препреките, предмет на разни шеги по социјалните мрежи

Posted by Тетово Инфо on Sunday, April 18, 2021

Прашање до Општина Тетово: Дали ќе има награда за секој велосипедист кој ќе успее да извози без да се повреди?

реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more

#мкфејл

Шефе, како се вика петок на англиски?

Read more

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Претерување на денот

Read more

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе