Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Кога се појави на музичката сцена, Били Ајлиш изгледаше поинаку. Се облекуваше во широка и затворена облека и доста експериментираше со бојата на косата.

Младата пејачка има обожаватели низ светот, а откако реши да го промени стилот на облекување и почна да се облекува поженствено и привлечно, вели дека нејзината популарност на инстаграм опаднала.

Ајлиш тврди дека изгубила 100.000 следбеници откако на социјалните мрежи објавила фотографии во корсет, а некои дури и пишуваат дека премногу се променила и дека е лицемерна.

Били им се обрати на обожавателите, велејќи дека луѓето се плашат од големи гради.

„Изгубив 100.000 следбеници поради моите гради, луѓето се плашат од големи гради“, смета таа.

Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Музика

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Read more

Новиот албум на Адел доаѓа во ноември

Read more

Македонски „Бастион“ во репортажа на Guardian за југословенската поп музика од 80-тите

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе