Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Многу животни загинаа во пожарите во Бразил, а некои имаа среќа да бидат спасени. Сега за нив во прифатилишта се грижат ветеринари.

Пожарот во сојузната држава Мату Гросу зафати 1,4 милиони хектари вегетација и остави многу животни без дом.

реклама

Останато

Небесна уметност над Сибир

Read more

Македонски експерт на денот

Read more

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрата фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Стоте фејлови на кои најмногу се смеевме во 2020

Read more
play_arrow

20 славни личности кои си ги уништија кариерите во 2020 година

Read more
play_arrow

Како би изгледал тимот од најскапите фудбалери во светот?

Read more
play_arrow

Пријатни напитоци за загревање во зимските денови

Read more
play_arrow

Кој беше најлошиот трансфер секоја година од 1995 до 2020?

Read more
play_arrow

Едноставен трик како да не ви се замаглат прозорците во автомобилот

Read more
play_arrow

Гејмери, на готовс: Познато кога ќе пристигне видеоиграта „Halo Infinite“

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Солени палачинки

Read more
play_arrow

Фудбалски колеги кои нескриено се мразеа еден со друг

Read more
play_arrow

Отпишаните: Најдобрите 11 кои не се квалификуваа за Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да ја користите опцијата Vanish Mode на Messenger?

Read more