Брутално искрен трејлер за „Terminator: Dark Fate“

Долго очекуваното шесто продолжение во франшизата Terminator не помина добро на киноблагајните.

Линда Хамилтон и Арнолд Шварценегер по 28 години ги репризираа улогите на Сара Конор, односно T-800 Terminator, во „Terminator: Dark Fate“, но ни тоа, ни обидот да се направи феминистичка верзија на филмот не помогнаа за лошиот прием кај публиката.

Филмот заработи само 261 милион долари, а се проценува дека снимањето чинело меѓу 185 и 196 милиони долари.

Ова не е ништо во споредба со мааните што дечките од Screen Junkies ги најдоа и ги спакуваа во брутално искрениот трејлер за филмот.

 

реклама

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Нови видеа

play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more