ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

ЦИА објави загатка на Twitter која стана вирална за кратко време.

Прашањето е едноставно- „Колку е часот на оваа фотографија?“.

Тоа е фотографија на град, а вие, според деталите на фотографијата, треба да откриете дали е 7, 11 или 15 часот?

Кој е вашиот одговор?

ЦИА исто така објави дека повеќето луѓе во нивната анкета биле во право и ги поканиле да се придружат и да станат вистински агенти.

Еве го решението:

URL

Одговор: Фотографијата покажува сцена во 7 наутро – уличните светла сè уште се вклучени, а патиштата сè уште не се исчистени.

Тагови
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Чек дис аут

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе