Дали голот на сезоната во Серија А го постигна Сасуоло?

Во неделата Доменико Берарди го спотигна вториот гол за Сасуло на гостувањето кај Болоња, а се работи за ремек-дело со ножички.

Гол кој дефинитивно ќе конкурира за гол на сезоната на Чизмата.

реклама

Фудбал

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Read more

Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Read more

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Read more

ФИФА претстави нова офсајд технологија со ВИ за Мундијалот во Катар

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите вежби за зацврстување на задникот

Read more
play_arrow

Најчудните моменти снимени со камера, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неколку рецепти за летни салати што заситуваат

Read more
play_arrow

15 најголеми тунели низ човечката историја

Read more
play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

15 најнеобични воени оружја

Read more
play_arrow

Кои се седумте најскапи фудбалски менаџери на сите времиња?

Read more
play_arrow

Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more