Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

А.С.
/ 27.07.2021 / 19:34

Со пешачење со поголема брзина на дистанца од 7 километри во рок од 40 минути ќе согорите ист број на калории како со 10 минути трчање со брзина од 10 км/ч.

Брзото одење е препорачливо и за одржување на општата добра здравствена состојба. Ако почнете да пешачите со малку поголема брзина од вообичаената, го намалувате ризикот од прерана смрт, особено од кардиоваскуларни и респираторни болести, покажаа резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот во Глазгов.

Погледнете го видеото на Bright Side и видете дали навистина се слабее со изодени 20.000 чекори дневно.

реклама

Фит

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Read more

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more

Американски научници: Подобро да вежбате отколку да ги намалувате калориите

Read more

Предности од вежбање пред огледало: Подобри перформанси и мотивација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more