Дали сите филмови на Pixar се една приказна во продолженија?

Во најновата епизода на Factable се разгледува една „теорија на заговор“ што стана вирална на интернет, особено меѓу корисниците на Reddit.

Теоријата е дека сите филмови на Pixar се поврзани во една мнооогу долга приказна и дека секој филм е само развлечено и проширено продолжение на приказната.

реклама

Филм & ТВ

Пеколен спојлер во трејлерот за петтата сезона на „Lucifer“

Read more

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Read more

Животот на Наја Ривера низ фотографии

Read more

Животот на Кели Престон низ фотографии

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Read more
play_arrow

Топлотен бран на Арктикот – нема позагрижувачки доказ за климатските промени

Read more
play_arrow

RUPTLY за денешните избори

Read more
play_arrow

Како панда слави роденден?

Read more
play_arrow

Морска пена го преплави Кејптаун

Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пица мафини

Read more
play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Read more
play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more