Џеј Ло ги избриша сите објави на Instagram

Без објаснување, Џејл Ло ги изгасна профилите н на социјалните мрежи, поставувајќи црна фотографија на Instagram, пренесе Variety.

Профилот го следат 226 милиони обожаватели, а од вторникот нема објави, додека профилната фотографија е заменета со црна фотографија.

Слична е ситуацијата и со нејзините профили на Twitter и TikTok, профилната е заменета со црна фотографија, но објавите не се избришани. На Facebook, каде ја следат 60 милиони обожаватели, насловната и профилната фотографија се променети со фотографии на кои го пишува нејзиното име.

Во минатото, славните и музичарите правеа вакви слични работи на социјалните мрежи пред да најават важна вест, како на пример албум.

Последниот студиски албум на Лопез, A.K.A. беше објавен во 2014 година.

Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Музика

Санремо: Пејач дивееше на сцена, шутираше цвеќиња и ги тресеше музичарите

Read more

Топ 10 најголеми скандали на Греми наградите

Read more

Фановите удрија по Бијонсе: Дволична си!

Read more

Без изненадувања на 65-тото доделување на Греми наградите

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Качер објасни зошто со Витерспун се однесуваа чудно на премиерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Санремо: Пејач дивееше на сцена, шутираше цвеќиња и ги тресеше музичарите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Читај повеќе
  • play_arrow

Памела Андерсон уште го носи црвениот костим за капење од Baywatch

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најголеми скандали на Греми наградите

Читај повеќе
  • play_arrow

Твитерџиите пукаат сеир со Бен Афлек на Греми наградите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа спој на The Last of Us и Super Mario?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе