Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

По повод претстојниот документарен филм кој осврнува на приватниот живот и кариерата на Џенифер Лопез, пејачката откри дел од она што ги очекува гледачите, откривајќи како одредени моменти ја навеле да ја преиспита кариерата.

Гледачите во филмот „Halftime“ на Netflix ќе добијат поблиска слика за повеќедецениската кариера на пејачката, нејзината работна етика, но и нејзиниот приватен и љубовен живот, мајчинството и сето она што ја направи оваа личност светски позната ѕвезда.

Во трејлерот за документарниот филм, во кој беше истакнат настапот на Џеј Ло на полувремето од Супербоулот, 52-годишната пејачка ги спомна осудите од јавноста и медиумите со кои се занимаваше на почетокот на нејзината кариера кога ја нарекуваа со различни имиња од „дива“ до „сериска невеста“.

„Живеев во очите на јавноста и навистина верував во тоа што го зборуваат. Беше тешко. Имав многу ниска самодоверба. Морав да сфатам која сум навистина и да верувам во тоа, а не во нешто друго“, објасни пејачката

Џеј Ло ја погоди и тоа што не го доби очекуваниот Оскар за улогата на стриптизета во филмот „Hustlers“, а на трејлерот се гледа и како плачела.

„Се обидувам да ѝ дадам на публиката нешто содржинско, а не само да си го тресам задникот“, изјави пејачката за време на стресните подготовки за Суперболот и додаде: „Сакам нешто реално. Цел живот се мачев да ме слушнат, да ме видат и сфатат сериозно“.

Remote video URL

Сепак, Џенифер призна дека не ја работи својата работа за награди туку за да се поврзе со луѓето.

„Не го правам сето ова за да освојувам награди, туку за да се поврзам со луѓето, да почувствувам нешто... бидејќи тоа е она што го сакам“, рече таа.

Конечно, Џеј Ло заклучи дека „чувствува дека нејзиниот живот допрва започнува“, а меѓу нејзините планови за иднината е и венчавка со нејзиниот вереник Бен Афлек, кој исто така се појавува во документарецот.

„Halftime“ ќе го отвори филмскиот фестивал Трибека во Њујорк на 8 јуни, додека на Netflix пристигнува на 14 јуни.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Музика

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Read more

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Read more

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Read more

10 работи што не сте ги знаеле за Фреди Меркјури

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе