Документарци кои совршено го отсликуваат светот во кој живееме

Филмовите ја отсликуваат реалноста, некои од нив совршено го претставуваат светот околу нас.

Ова се филмовите кои одлично ја опишуваат 2020 година и кои треба да ги гледате:

Jeffrey Epstein: Filthy Rich
Remote video URL
I Am Not Your Negro
Remote video URL

Филмот е снимен во 2016 година и беше номиниран за Оскар. Популарноста на овој филм расте додека траат протестите.

On the Record
Remote video URL

- Приказна која ги поврзува протестите Black Lives Matter и MeToo.

The Last Dance  
Remote video URL

Спортски документарец кој е објавен оваа година. Станува збор за приказната за легендарниот Мајкл Џордан.

Spaceship Earth

Овој филм ги опишува тензиите поради ограничувањето на движење и карантинот.

Remote video URL
Welcome to Chechnya
Remote video URL
The Unwanted: The Secret Windrush Files
Remote video URL
Our Planet
Remote video URL

Оваа серија на Netflix говори за климатските промени. Ова е нашата реалност.

13th 
Remote video URL

Уште еден документарец кој говори за проблемите на Афроамериканците.

Tiger King
Remote video URL
Miss Americana 
Remote video URL

Овој филм е приказна за Тејлор Свифт, американска поп икона, и за тоа како е да се живее со таква популарност.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more

Филм & ТВ

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Read more

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Read more

Сцена

  • play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Читај повеќе

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Читај повеќе