Едноставни трикови со кои ќе го разладите врелиот автомобил за 10 секунди

Да се седне во внатрешноста на загреан автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно за здравјето.

Без разлика дали имате клима уред или не, овој трик ќе ви помогне автомобилот што стоел на сонце да го разладите за само 10 секунди.

Сè што треба да направите е да го спуштите прозорецот на страната од совозачот и да ја затворите вратата. Вратата откај возачот треба назименично да ја отворате и затворате, како во видеото.

На седиштата добро е, особено ако се кожни, да ставите памучен материјал така што полесно ќе седнете бидејќи нема да биде толку топло. Пред да го напуштите автомобилот ставете некаква навлака на менувачот па нема да биде врел кога ќе седнете зад воланот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Авто новости

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Read more

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Read more

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Read more

Lamborghini што остава без здив

Read more
 

Автомобили

  • filter

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Читај повеќе

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini што остава без здив

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Читај повеќе
  • filter

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Semi камионот одложен за 2022 година

Читај повеќе

Оваа грешка при менување брзини може да предизвика скап дефект

Читај повеќе