Гејмери, подгответе се: Asus ќе го претстави ROG Phone 5

Asus ќе го претстави новиот паметен телефон ROG Phone 5 следниот месец.

Asus ROG Phone 5 би можел да стане еден од најдобрите гејмерски смартфони оваа година, а ќе биде претставен на 10 март, порано од очекуваното.

Компанијата објави тајмер за одбројување и е наведено името на уредот, така што нема мистерија што ќе видиме следниот месец. Оваа информација е изненадување бидејќи Asus не го претстави ROG Phone 3 до јули минатата година.

Ако се прашувате што се случи со ROG Phone 4, не сте единствените. Asus одлучи да го прескокне тој број без објаснување, а се шпекулира дека причината е што во некои региони бројот 4 се смета за несреќен.

URL

ROG Phone 5 ќе има 6,78-инчен екран, батерија од 6000 mAh што поддржува полнење од 65W, врвен Qualcomm Snapdragon 888 процесор, 16 GB RAM и главна камера од 64 MP.

Сѐ на сѐ, се чини дека гејмерите има на што да се надеваат.

Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Гејминг

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Read more

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Read more

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Read more
 

Гик

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе

Профитот на Facebook поголем за 10 милијарди долари во вториот квартал од лани

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Читај повеќе

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Читај повеќе

Ајнштајн бил во право за црните дупки

Читај повеќе

Политичка трка за вселената: Што ќе биде „Окото на Саурон“ што го гради ЕУ?

Читај повеќе

Google и Facebook воведуваат задолжителна вакцинација за вработените во САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Телескопот Hubble откри докази за испарување на вода на месечина на Јупитер

Читај повеќе

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе