Интересни факти за бебињата родени во јули

Мајките чиј термин за породување е во јули нестрпливо ги чекаат своите малечки, а уште една добра вест е што бебињата родени во јули најчесто растат во позитивни и емотивни личности.

Одвоивме неколку интересни факти за сите оние кои слават роденден во јули.

1. Секогаш на животот гледаат позитивно

Досегашните истражувања покажале дека луѓето родени во јули имаат позитивен поглед кон светот и општо кон животот. Тие се многу големи оптимисти и имаат тенденција да бидат екстремно позитивни во секоја ситуација. Секогаш се фокусираат на позитивната страна, имаат смисла за хумор, особено кога се во друштво на пријателите.

2. Многу важни личности се родени во јули

Познати личности кои се родени во овој месец се Лејди Дијана, Никола Тесла, Нелсон Мандела, Џеки Кенеди и други.

3. Добро ги контролираат емоциите

Според истражување во Јапонија, бебињата родени на лето се посмирени и подобро ги контролираат емоциите за разлика од нивните есенски и зимски врсници.

Инаку, се големи шармери и интересни личности. Имаат добар вкус за музика и за храна. Наоѓаат убавина во малите работи што ги опкружуваат. Многу се чувствителни и емпатични.

4. Дарежливи се

Освен што се позитивни, оптимисти и смирени личности, личностите родени во јули исто се и многу дарежливи и сакаат да им помагаат на луѓето во секаква ситуација.

Но, кога некој ќе им ги повреди чувствата им треба време да го пребродат тоа. Тогаш се повлекуваат и времето го минуваат во самотија.

5. Многу се фокусирани

Се фокусираат на луѓето или на работите кои ги сакаат. Вредни работници се и тежнеат да го исполнат сонот за успех, но исто така се фокусираат и на семејниот живот. Не уживаат во драматизирање на работите или во озборување.

6. Ја ценат љубовта

За нив семејството е од големо значење, многу се чувствителни кога станува збор за семејството. Како личност се независни и решителни, сакаат да ги прават работите по нивно.

7. Најчесто се леваци

Бебињата родени во јули се разликуваат од другите по уште една карактеристика, најчесто се леваци. Според досегашните истражувања, најмногу леваци се родени во март и во јули.

Исто така имаат впечатлив стил на елеганција и самодоверба, па не треба многу за да забележите дека се истакнуваат од другите.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Живот

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

Read more

Во Канада за една година 25.000 обиди за самоубиство

Read more

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more

Магазин

  • filter

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

Читај повеќе

Во Канада за една година 25.000 обиди за самоубиство

Читај повеќе

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Читај повеќе