Истражување: Возачите на BMW се најагресивни

Новата студија покажа дека најбезобразните и најагресивните возачи возат BMW.

Често може да се слушне дека луѓето ги критикуваат возачите на BMW и тоа дека: свират без потреба, претекуваат, возат многу брзо, се паркираат каде што ќе им текне, а оваа студија докажа дека луѓето се во право.

Студијата ја спроведе Insurify, компанија од САД, а учествуваа 2,5 милиони возачи. Голем број од казнетите возат спортски автомобили и тоа BMW Серија 4 и Серија 7.

На третото место се Audi A5, Subaru WRX, Toyota Celica, Acura TLX, Hyundai Veloster, Honda Element и Audi A4.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Авто новости

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Audi го претстави моделот SQ5 Sportback TDI за европскиот пазар

Read more

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Read more

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Read more

Автомобили

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави моделот SQ5 Sportback TDI за европскиот пазар

Читај повеќе

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Читај повеќе
  • filter

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Читај повеќе
  • play_arrow

Приказната за еден футуристички автомобил: Како Ferrari Modulo го освои светот?

Читај повеќе

Hyundai го најави Bayon, новиот мал кросовер

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Audi TTS Competition Plus

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Model X хакиран и украден за минута

Читај повеќе

Познато кога ќе дебитираат Porsche Macan Electric и Audi Q5 E-Tron

Читај повеќе