УЧИМЕ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

ЈСП загатка на денот

Да, напишаното треба да е објаснување на македонски јазик.

Да преброиме низ колку раце и очи поминало ова: некој го „превел“, па го напишал со фонт, а не со македонска поддршка, го болдирал и сменил боја. Потоа го пратил да се печати на налепница, некој го испечатил и потоа го исполепиле во автобусите на ЈСП.

Признаваме, се обидовме прво да го „прочитаме“ ова на некој странски јазик, а тоа на македонски да ти било. 

реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

#мкфејл

Вака ли ќе го браниме јазикот?

Read more

Маврово во една фотка

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Урнебесните амандмани на Левица

Read more
 

Магазин

Пет трикови за зима без настинки

Читај повеќе

Дали ве бие глас на лош љубовник?

Читај повеќе

Денеска е 21. ден од 21. година од 21. век

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Домашни еклери

Читај повеќе

Најмладиот член на кавадаречката библиотека има четири години, а најстариот 89

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

На 62 изгледа 20 години помлада: Кога ќе ме видат со синот мислат дека ми е сопруг

Читај повеќе
  • play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Вухан има изложба посветена на битката со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија: Чао, журим!

Читај повеќе