Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

Јута Џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер Нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата.

Најефикасен кошаркар на средбата беше центарот Нагетс, Никола Јокиќ, кој постигна 24 поени. Србинот на теренот мина 15 минути, а на крајот од втората четвртина заработи повреда на коленото и не можеше да го продолжи натпреварот.

На другите натпревари од најсилната кошаркарска лига на светот играни ноќта вторник кон среда постигнати се следниве резултати:

Њујорк – Филаделфија 112:99
Оклахома – Голден стејт 98:106
Сан Антонио – Лос Анџелес лејкерс 121:125 (по продолжение)
Далас – Хјустон 116:106.

Тагови

Феникс Санс го отпушти Френк Вогел

Дончиќ блесна и му донесе израмнување на Далас во серијата против Оклахома

Како Јокиќ реагираше кога Шекил му рече дека не требало да биде МВП?

Јокиќ трет пат во кариерата е МВП во НБА

Барела ќе стане најплатен италијански играч во Серија А

Не е крај додека Баер не даде гол: Леверкузен сезонава 11 пати се спасуваше во надополнувањето

Проблем за клупскиот мундијал на ФИФА – фудбалерите се заканија со тужба

Миовски номиниран за играч на сезоната во Шкотска

Леверкузен го собори рекордот без пораз и ќе игра финале во Лига Европа против Аталанта

Проклетство на германските голмани: Нојер го направи истото како Кан против Бразил во 2002