Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Уживате да играте „FIFA“, но заглавувате кога се во прашање слободните? Над пречка, во живиот ѕид... изведувањето слободен удар се учи, но треба и да знаете како.

Дани Хагебек од е-тимот на Ајакс може најдобро да ви каже како да ги подобрите вашите вештини при изведување на слободен удар.

„Најчестата грешка која луѓето ја прават при изведувањето на слободен удар е тоа што немаат план. Постојат повеќе начини да се изведе слободен удар, но тие само шутираат“, објаснува Хагебек.

„Она што многумина го забораваат е дека топката може и да се додаде до друг играч“, вели тој. Едноставно, не мора од слободен да се шутира директно на гол, туку може тоа да се направи после пас.

Remote video URL
Тагови
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more

Гејминг

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Read more

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Read more

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more

Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Read more

Гик

Клучни информации за дел од досегашните вакцини против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Читај повеќе

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Читај повеќе

Велешка „Брако“ создаде моќна еколошка машина за чистење

Читај повеќе

Никој не го прашува Трамп: Бајден ќе го добие претседателскиот профил на Twitter

Читај повеќе

Зоната на смртта на Монт Еверест контаминирана со микропластика

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Читај повеќе
  • play_arrow

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Читај повеќе