Како наскоро ќе дознаете дали ќе можете да инсталирате Windows 11?

Тестерите на Windows 10 почнаа да добиваат известувања за тоа дали нивниот компјутер е подготвен за новиот оперативен систем на Microsoft.

Досегашните проверки можеа да се прават со помош на алатката PC Health Check, но доколку имате Release Preview, целата работа е автоматизирана.

Доколку е сè во ред, ќе добиете порака во која вашиот оперативен систем ви честита на исполнувањето на минималните системски побарувања за Windows 11, со потенцирање дека можноста за инсталација ќе дојде подоцна.

Доколку ја немате таа среќа, системот ќе ви каже дека вашиот компјутер не ги исполнува минималните спецификации за инсталација на Windows 11.

Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Софтвер

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Кога ќе излезе iOS 17 и кои телефони ќе го добијат?

Read more

Paint – легендата што одбива да умре

Read more

Microsoft по речиси 30 години го отстранува WordPad од Windows

Read more
 

Гик

Microsoft издаде последно предупредување за Windows 7 и 8

Читај повеќе

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Читај повеќе

НАСА на астероид најде материјали како оние што можеби го поттикнале животот на Земјата

Читај повеќе
  • filter

Археолози во Турција открија нов древен јазик

Читај повеќе
  • play_arrow

Доделена Нобеловата награда за медицина: Добитниците развија вакцина против ковид

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance сними вител од прав на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонија произведе робот висок 4,5 метри, чини 3 милиони долари

Читај повеќе

Вино старо 5.000 години пронајдено во кралска гробница во Египет

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно истражување откри која песна е најрелаксирачка

Читај повеќе