Windows 11

Дали Windows 11 го успорува вашиот SSD?

Активните корисници на оперативниот систем Windows 11 пријавуваат проблеми со SSD-дисковите.
Read more

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Иако Windows 11 полека се приближува кон своето прво големо ажурирање Sun Valley 2, сепак нуди некои функции за кои можеби воопшто не сте знаеле, а кои можат да ви помогнат во секојдневната работа со оперативниот
Read more

Малвер во лажна надградба на Windows 11 краде кориснички лозинки

Истражувачите од CloudSEK предупредија на лажна надградба на Windows 11, која крие малициозен софтвер кој краде податоци од веб-прелистувачи и паричници со криптовалути, објави BleepingComputer.
Read more

Некои функции на Windows 11 никогаш нема да станат достапни

Од Microsoft посочуваат дека во рамките на новиот софтвер се тестираат голем број функции, но нема да бидат испорачани сите како финална карактеристика.
Read more

Лесно активирајте го God Mode во Windows 10 и Windows 11

Многумина веќе се запознаени со God Mode функцијата Windows, а за оние кои не знаат - еве како да ја активираат.
Read more

Објавен крај на Windows 10: Останаа само 4 ажурирања, приоритет добива Windows 11

Microsoft полека но сигурно го трга на страна Windows 10 давајќи му бавни ажурирања - отсега па натаму ќе има само годишни надградби.
Read more

Windows 11 ќе биде достапен од 5 октомври

По неколкумесечни шпекулации, конечно е познат официјалниот датум на пристигнување на новиот оперативен систем на Microsoft, Windows 11.
Read more

Како наскоро ќе дознаете дали ќе можете да инсталирате Windows 11?

Read more

Windows 10 предупредување: Вашите податоци може да бидат загрозени ако преминете на Windows 11

Windows 11 ќе пристигне за некое време и ќе донесе многу нови функции, меѓутоа милиони корисници би можеле да имаат проблем доколку го инсталираат.
Read more

Компјутерот не ви поддржува Windows 11? Постои објаснување

Microsoft ја ажурираше својата апликација PC Health Check за да ви соопшти дека вашиот компјутер нема да може да поддржува Windows 11.
Read more

Дали Microsoft го „уби“ Skype?

Главната вест за Windows 11 е за тоа каде Microsoft го гледа компјутерскиот свет во следните неколку години, но исто толку е и за приказната за подемот и падот на Skype.
Read more

Microsoft го претстави Windows 11

Microsoft ја претстави новата верзија на оперативниот систем Windows 11.
Read more
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more