Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Civic Type-R на Honda скоро две години го држеше рекордот на патеката во Нирбургринг, но во одделот на Renault Sport минатата година одлучија да направат „ѕвер“ со кој ќе си ја однесат титулата во Франција. За оваа мисија го користеа Mégane R.S Trophy-R.

Mégane R.S Trophy-R го придвижува 1,8-литарски четирицилиндричен турбо бензин мотор со 300 коњски сили и 400 Nm максимален вртежен момент. Има 6-степен менувач, а цената на овој автомобил изнесува 55.000 евра.

реклама

Автомобили

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Што има во внатрешноста на седиштето на Tesla?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more