Камбек од соништата: Цел стадион на нозе за Ериксен

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен се врати во националниот тим осум месеци по срцевиот удар и веднаш постигна гол во поразот од Холандија (2:4).

Ериксен пред осум месеци доживеа тежок срцев удар на дуелот против Финска на Европското првенство, но не сакаше да ја заврши кариерата, па зимава се врати на англискиот фудбал.

Почна да игра одлично за Брентфорд и се врати во репрезентацијата. Две минути му беа доволни да постигне гол синоќа.

Ериксен влезе во игра на полувремето од мечот против Холандија со водство на домаќините во Амстердам со резултат 3:1. Само две минути подоцна постигна гол.

Покрај аплаузите пред да влезе во игра, домашните навивачи во Амстердам аплаудираа и со овации го поздравија потегот на Ериксен кој го означи неговото враќање во репрезентацијата, гол за 3:2.

Секако, Ериксен ужива почит од навивачите во Амстердам бидејќи на овој стадион пружи фантастични игри во дресот на Ајакс.

Хаос во Берлин, повредени 155 полицајци

Домашните работи согоруваат калории: Kои согоруваат најмногу?

Трите најдобри јаглехидрати за спречување воспаленија

Храна која го чисти црниот дроб и го забрзува согорувањето калории

Јунајтед три недели ќе биде без Мегваер

Спортинг ја освои титулата во Португалија

Мбапе подготвен да се соочи со Болт: Побрз е од мене, но ајде да се тркаме

Димитријевиќ од следната сезона ќе игра во Евролигата

Норис во солзи ја прослави првата победа во кариерата оставајќи го Верстапен зад себе