Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Во сосема неочекуван потег што сигурно ќе одушеви бројни фанови ширум светот, холивудската актерка Камерон Дијаз потврди дека излегува од пензија.

Таа ќе глуми заедно со Џејми Фокс во филм на Netflix кој се чини дека е совршено насловен за неа: „Back In Action“.

Засега не се знаат многу детали за филмот, само дека станува збор за „акциона комедија“ и треба да биде режиран од Сет Гордон, кој ја режираше комедијата „Horrible Bosses“.

Дуото глумеше во филмот „Any Given Sunday“ од 1999 година, спортска драма во која глуми и Ал Пачино - а Фокс и Дијаз сега повторно ќе се обединат за потфатот на Netflix кој треба да започне со продукција подоцна оваа година.

Веста беше објавена на навистина возбудлив начин - Џејми Фокс објави снимка од телефонски разговор со Дијаз, во кој ја вклучува американската спортска ѕвезда Том Брејди чија задача е да ѝ даде совет на Дијаз како да „излезе од пензија“.

„Релативно сум успешен во откажувањето од пензија“, се пошегува Брејди и е во право. НФЛ ѕвездата најави дека се пензионира и потоа се врати од пензија 40 дена подоцна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

Потврдувајќи ја веста, Дијаз во стори на Instagram објави: „Џејми Фокс, само ти можеше да ме вратиш во акција!!! Не можам да дочекам, ќе биде супер!“

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Филм & ТВ

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Васко жабата го полуде интернетот, моментално има над 4 милиони прегледи

Читај повеќе

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Читај повеќе
  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе