Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Бројот на продадени примероци на еден евтин кинески електричен автомобил со цена од 4.500 долари го надмина бројот на продадени Tesla автомобили во Кина.

Овој компактен автомобил се покажа како вистински хит, и на кинескиот произведувач на автомобили SAIC Motor му донесе голем приход.

Најпопуларниот модел се продава за 4.500 долари, а со доплата од 500 долари може да се добие модел кој има вграден систем за климатизација.

Автомобилот може да го паркирате каде сакате и е практичен за големите, пренаселени кинески градови.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Авто новости

Претставен новиот Škoda Kodiaq: Нов дизајн и нови технологии

Read more

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Read more

Tesla e минимализам во споредба со електричниот EQS на Mercedes

Read more

Citroën го претстави новиот C5 X

Read more
 

Автомобили

Претставен новиот Škoda Kodiaq: Нов дизајн и нови технологии

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla e минимализам во споредба со електричниот EQS на Mercedes

Читај повеќе
  • filter

Citroën го претстави новиот C5 X

Читај повеќе

Што би купиле - постар половен автомобил со помалку поминати километри или понов со повеќе?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Mercedes AMG CLS 53

Читај повеќе

Познато кога ќе пристигне новиот Dacia Duster

Читај повеќе
  • filter

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тест за издржливост: 5.000 километри поминати со константни 300 км/ч

Читај повеќе