Осудени на пропаст

Хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Сигурно познавате некој кој едноставно не може да има среќна и долга врска. Можеби оваа личност ја привлекуваат погрешни партнери или има преголеми очекувања, или можеби едноставно е емоционално недостапна.

Кога станува збор за хороскопот, се издвојуваат три знаци кои имаат лоша среќа на љубовно поле.

Рак

Луѓето родени во знакот Рак се чувствителни, топли и грижливи, но и доста напорни. Кога сакаат некого, даваат сè од себе. Лесно се губат во врската, а поради желбата да ѝ угодат на саканата личност, на втор план ги ставаат сопствените потреби.

Поради ова, како и фактот што со текот на времето партнерот почнува да ги зема здраво за готово, лесно стануваат несреќни во врската.

Јарец

Јарците се најстудениот знак, па тешко е да ги замислите во романтично расположение. Сепак, студенилото е само маска што ја користат за да се заштитат од разочарување. Многу им е тешко да се опуштат и да се отворат кон друга личност бидејќи од луѓето секогаш го очекуваат најлошото, а поради стравот од интимност често се сами и несреќни.

Иако на почетокот не би го кажале тоа, способни се да сакаат длабоко и да страдаат ако ја изгубат љубовта.

Риба

Рибите го гледаат светот низ розови очила. Го идеализираат партнерот, па се разочаруваат кога ќе сфатат дека тој, како и секој друг човек од крв и месо, има свои мани. Имаат нереални желби и барања кои се невозможни за исполнување, па затоа нивните врски се осудени на пропаст уште од самиот почеток.

Освен тоа, од сите знаци Рибите најмногу се склони кон тајни врски од кои не можат да излезат среќни.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Љубов и секс

Кое време од денот е најдобро за секс?

Read more

Заеднички живот: Дали сте подготвени да се преселите под ист покрив?

Read more

Пет знаци дека сте го одбрале совршениот партнер за вас

Read more

Пет кавги што ги водат дури и најсреќните парови

Read more
 

Магазин

Кое време од денот е најдобро за секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Читај повеќе

Зошто треба да ја миеме бананата пред да ја излупиме?

Читај повеќе

Лекари објаснија што се случува во телото кога ќе се откажеме од кафе

Читај повеќе
  • filter

Ретро-футуризам: Илон Маск гради мегабензинска станица со кино и ресторани каде ќе работат роботи

Читај повеќе

Заеднички живот: Дали сте подготвени да се преселите под ист покрив?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • filter

Скопски моден фестивал и Моден викенд Скопје го размрдаа модерно Скопје

Читај повеќе

Особини по кои ќе ги препознаете емоционално незрелите родители

Читај повеќе