Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, ја намали цената што ја бараше за најдобриот играч во екипата – Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

За српскиот репрезентативец Лотито во изминативе години бараше 120, па 100 милиони евра, но откако ниту еден клуб не сакаше да даде толку пари за играчот од средниот ред, тој одлучи значително да ја спушти цената.

Попустот за 25-годишниот Милинковиќ-Савиќ се должи и на кризата предизвикана од пандемијата со коронавирус.

ПСЖ неодамна понуди 60 милиони, но Лацио побара 80. „Светците“ сепак се подготвени за продолжување на преговорите, а се чини дека клубовите ќе се најдат „на пола пат“.

URL

Calciomercato објави дека славниот С.М.С. сега може да се добие за „само“ 70 милиони евра.

Покрај ПСЖ, за услугите на Србинот заинтересирани се и Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Челси.

URL
реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Фудбал

Португалија со победа тргна во одбрана на титулата, Роналдо најдобар стрелец на Европските првенства

Read more

Финалето на Вембли пред 40.000 гледачи

Read more

УЕФА отвори истрага против Арнаутовиќ

Read more

Љорис го разбира стравот на противниците од триото Бензема-Гризман-Мбапе

Read more
 

Спорт

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

Читај повеќе
  • play_arrow

Португалија со победа тргна во одбрана на титулата, Роналдо најдобар стрелец на Европските првенства

Читај повеќе

Финалето на Вембли пред 40.000 гледачи

Читај повеќе

УЕФА отвори истрага против Арнаутовиќ

Читај повеќе

Љорис го разбира стравот на противниците од триото Бензема-Гризман-Мбапе

Читај повеќе

НЛБ Банка генерален спонзор на сениорската машка репрезентација на Македонија

Читај повеќе

На Арнаутовиќ му се заканува суспензија од најмалку 10 натпревари

Читај повеќе

Алиоски: Најважно е да веруваме во себе и во тимот

Читај повеќе

Дали е потешко да се освои Европско или Светско првенство?

Читај повеќе