Колку е издржлив таблетот Galaxy Tab S8 Ultra со тенка рамка?

Популарниот YouTube канал JerryRigEverything на својот познат тест за издржливост го стави најголемиот и најјакиот таблет од новата линија Galaxy Tab S8 на Samsung.

Galaxy S8 Ultra може да се пофали со 14,6-инчен Super AMOLED екран, има метална рамка, а има и паметно пенкало кое беше прво на удар. Откако го отпакува таблетот, Зак го скрши S Pen на два дела, покажувајќи ни дел од елементите што го сочинуваат овој уред.

Екранот на таблетот беше подложен на вообичаениот тест за гребење и покажува стандардни резултати. Гребнатините се видливи на шестото ниво од скалата на Мос, додека подлабоките засеци започнуваат од седмото ниво.

Екранот е отпорен и на топлина, па откако пламен беше нанесен директно на екранот, AMOLED панелот издржа околу 25 секунди, по што е видливо трајно оштетување.

Видовме и како металната рамка се снајде под сечилото, но она што е веројатно најинтересно е како Galaxy Tab S8 Ultra се справи со тестот за јачина на структурата. Обидот за свиткување на уредот од двете страни не го оштети трајно и таблетот остана целосно функционален.

Remote video URL
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Хардвер

Европа добива суперкомпјутер со моќност на пет милиони лаптопи

Read more

Пробиена границата: Најбрзиот суперкомпјутер работи со AMD хардвер

Read more

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Read more

iPhone не е единствениот кој се префрла на USB-C порт

Read more
 

Гик

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што досега знаеме за најизолираното племе на светот?

Читај повеќе

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Читај повеќе

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Читај повеќе