Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Ф.З.
/ 30.06.2020 / 09:20

Факт е дека вежбањето кардио помага во топењето на масните наслаги, првенствено оние во пределот околу стомакот.

Но, било какво вежбање кардио не значи дека обавезно ќе се согоруваат тие маснотии. Организмот масните наслаги после одреден напор почнува да ги користи како енергија и на тој начин тие се трошат. Меѓутоа, сѐ додека не се достигне тој напор, тој потенцијален извор на енергија нема да се троши.

Затоа Џереми Итер ќе ви објасни како да одредите колку кадрио ви е потребно.

реклама

Фит

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Read more

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more