Лејкерс се зезнаа – добија играч што го отпуштија во 2017 година

Лос Анџелес Лејкерс конечно се ослободија од Расел Вестбрук, но можат само делумно да бидат задоволни од завршената работа.

Лејкерс неодамна пропуштија голема можност да го испратат Расел Вестбрук во замена за Кајри Ирвинг, а денеска го испратија поранешниот МВП во размена на играчи со Минесота и Јута.

Да потсетиме, Лејкерс му го понудија на Бруклин Вестбрук и два пика за Ирвинг, по што Нетс побараа уште двајца играчи, на што Лејкерс не се согласија. Далас го искористи тоа и ги испрати Спенсер Динвиди и Доријан Фини-Смит и им го украде Ирвинг од пред нос на Лејкерс.

Сега Лејкерс успеаја да се ослободат од Вестбрук, но во замена добија многу полош кошаркар од Ирвинг.

Имено, во Лејкерс пристигна Д'Анџело Расел, кој кариерата ја започна во клубот од Лос Анџелес, а по две сезони практично беше исфрлен од тимот во замена за Брук Лопес во 2017 година.

Заедно со Расел, нови играчи на Лејкерс станаа Малик Бисли и Џеред Вандербилт.

Минесота ги доби Мајк Конли и Никеил Александар-Вокер, додека Вестбрук заврши во Јута со Хуан Тоскано-Андерсон и Демијан Џонс.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Кошарка

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Read more

Јокиќ го надмина Дончиќ во 30/10/5, Словенецот испиша историја за Мавс

Read more

Историски НБА натпревар за Адетокунбо

Read more

Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Читај повеќе

Пролет е сензацијата во ракометниот Куп на Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Читај повеќе

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Читај повеќе

Елмас: Најважно е што победивме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Читај повеќе

Дибала ќе го тужи Јувентус за повеќе од 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Читај повеќе

Барди: Многу е важно да почнеме со победа

Читај повеќе