Чек дис аут

play_arrow

Жив закопан турски јутјубер, мина 6 часа под земја

Мухамед Бахчеџик, 25-годишниот турски јутјубер, им вети на своите следбеници дека ќе биде закопан жив доколку едно од неговите видеа добие одреден број на лајкови.
Read more
play_arrow

Нема да ви се верува: Компилација од неверојатни фејлови

Некои незгодни ситуации се толку неверојатни што понекогаш нема да ви се верува во тоа што го гледате. Fail Army објави токму таква фејл компилација.
Read more
play_arrow

Нова атракција во Париз: Автобус кој се претвора во брод

Главниот град на Франција доби нова туристичка атракција - автобус амфибија.
Read more
play_arrow

10 придобивки од користењето сауна

Користењето сауна на секојдневно ниво носи големи придобивки кон вашето тело.
Read more
play_arrow

Ловци на урагани влегоа во срцето на Ајда

Додека луѓето се евакуираат, ловците на урагани се во потрага по што подобро снимки од ураганот Ајда кој беснее во Мексиканскиот Залив и американскиот брег.
Read more
play_arrow

Сè за слава: Нов опасен предизвик со гајби на TikTok

Последниот предизвик што се шири на интернет вклучува големи пластични гајби, одржување рамнотежа и болни падови.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

FailArmy ја објави најновата фејл компилација со најинтересните незгоди и непријатни ситуации актуелни на интернет во текот на изминатата недела. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Како да јадете хот-дог без да се извалкате?

Откако тиктокерката Шина Мари го покажа нејзиниот совет за јадење хот-дог, а да не се извалкате, видеото е прегледано повеќе од два милиони пати и има повеќе од 125 илјади допаѓања.
Read more
play_arrow

Цел живот погрешно сме ги отворале конзервите, еве како правилно се прави тоа

Отворањето конзерви често може да не оди според планираното, дури и кога на нив го има оној металниот дел којшто треба само да го повлечеме.
Read more

Додајте сол при перењето алишта и решете многу проблеми

Постојат безброј трикови за перење. Некои помагаат да се зачува квалитетот на ткаенините, други се за подобро перење, но има еден кој ги решава најчестите проблеми.
Read more
play_arrow

Кучето е најдобриот пријател на човекот, фејл компилација

Најдобриот пријател на човекот, кучето, воопшто не се срами да биде дел од некои од најдобрите фејлови на интернет.
Read more

Трикови за подобро перење и одржување на облеката

Перењето облека е неизбежна задача што треба да ја извршувате секој ден, а често се случува после перење облеката да се намали, избледи или да прими непријатен мирис.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more