Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Гладна мечка влегла во гаража на пекара во Конектикат, каде преплашила неколку вработени, а потоа се почастила со колачи.

Вработените во пекарницата Taste by Spellbound во градот Авон ставале колачиња во комбе за да направат испорака, но нивните планови биле спречени од мечка.

Сопственичката на пекарата, Мириам Стивенс, изјавила дека слушнала врисоци од вработената Морин Вилијамс, како и предупредување дека во гаражата има мечка. Тогаш Вилијамс се обидела да ја исплаши мечката, но таа се вратила трипати и се обиде да ја нападне. Така Вилијамс истрчала од гаражата, а на снимката од надзорната камера се гледа како мечката влече контејнер со колачиња, по што изела дури 60 од нив.

Избегнала дури кога вработените ја исплашиле со сирена од автомобил.

Remote video URL

За среќа, никој не е повреден во инцидентот, но средбите меѓу луѓето и мечките се вообичаени во Конектикат. Минатиот месец мечка касна за рака 74-годишна жена додека таа го шетала своето куче во градот Хартфорд.

Според официјалните податоци, во Конектикат живеат меѓу 1.000 и 1.200 американски црни мечки, а минатата година биле видени во 158 од 169-те градови во оваа американска сојузна држава.

Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Чек дис аут

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Read more

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Read more

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more
 

Магазин

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Читај повеќе

Дали јадењето месо ни помага да живееме до 100 години?

Читај повеќе

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Читај повеќе

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Читај повеќе

Кои раси на кучиња се помалку отпорни на високите температури и жештини во град?

Читај повеќе

Кој е најздравиот начин да зготвите јајца?

Читај повеќе

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Читај повеќе

Два вида леб што треба да престанете да ги јадете

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе