Најавена новата The Witcher сага

Оние кои сакаат повеќе нови The Witcher содржини ќе бидат задоволни со најновата објаваод гејминг студиото CD Projekt RED.

Поминаа неколку години откако CD Project RED ја заврши својата оригинална трилогија за серијалот игри The Witcher. Компанијата во меѓувреме се префрли на други проекти, како Cyberpunk 2077.

Сепак, сега доаѓаат добри вести за фановите на The Witcher. Објавен е тизер кој најавува нова игра како дел од сагата The Witcher.

The Witcher 3: Wild Hunt беше последниот AAA RPG наслов во франшизата, а играта освои 250 Game of the Year награди.

Интересно е што глобалниот ПР директор на CD Projekt RED ја појасни оваа објава. Тој истакна дека новата игра наречена The Witcher 4 не е објавена; играта нема да биде ексклузивна само за една продавница.

URL

Претходно се појавија информации дека компанијата размислува за развој на нова Gwent игра за еден играч, па не се знае дали новата серија ќе биде поврзана со овој или ќе биде сосема поинаков наслов.

Исто така, не се познати други детали за новата сага The Witcher, а се чини дека студиото повеќе нема да користи REDengine и ќе се префрли на Unreal 5 на Epic.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Гејминг

Најомразената игра во историјата заработи 24 милиони долари за две недели

Read more

Игрицата Stalker 2: Heart of Chornobyl доаѓа во 2023 година

Read more

Nintendo потврди: Има нова Switch конзола

Read more

Првиот трејлер од игрицата Redfall прикажува борба против вампири

Read more
 

Гик

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што досега знаеме за најизолираното племе на светот?

Читај повеќе

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Читај повеќе

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Читај повеќе