Најлошите љубовни комбинации во хороскопот (прв дел)

Иако успехот на една врска најмногу зависи од трудот што се вложува во неа, комбинацијата на некои знаци како Лав и Близнаци, Стрелец и Бик или Вага и Скорпија е осуден на континуирана борба за опстанок.

На Овенот не му одговараат Близнаци, Риби и Девица

Припадниците на овој знак се отворени за љубов и нови искуства, но пребрзо влегуваат во врска без претходно добро да го запознаат партнерот.

Најлоша врска остваруваат со Риби, кои за нив се премногу сентиментални, со Близнаците односот ќе се сведе на постојани караници, а Девиците се премногу комплицирани за нив.

Бикот лошо со сложува со Овен, Стрелец и Близнаци

Најлоша љубовна комбинација се со Стрелците, кои според нив се однесуваат премногу слободно и независно. Лош избор се и Близнаците, кои се премногу немирни и Овните, кои поради сличната силна волја постојано се препираат.

За Близнаците лоши се Бикот, Ракот и Рибите

Близнаците се лоша комбинација за Бикот кој нема доволно да го ценат бидејќи не може да ги следи во животните предизвици и амбиции, како и Ракот кој е премногу стабилен и предвидлив за нив. Лоша комбинација се и со Рибите чија емотивност знае да ги гуши.

Ракот не оди со Овен, Близнаци и Стрелец

Ракот бара партнер способен да се труди околу нив. Не сакаат егоистични луѓе кои не покажуваат доволно почит, ниту интерес за другите.

Раковите во љубовна врска најлошо се сложуваат со Стрелец поради појава на љубомора, несигурност и караници во врската. Лоша комбинација се и со Близнаците кои за нив се премногу нестабилни, како и  со Овните кои се премногу ориентирани на себе.

На Лавот не му одговараат Близнаци, Јарци и Риби

Лавот тежнее кон чувство на сигурност во врската, одбивни им се луѓе кои постојано се загрижени и така пренесуваат лоша атмосфера, како и типови на луѓе склони кон манипулации.

Најлоша комбинација се со Близнаци, кои за нив се премногу изгубени во размислувањата. Лошо им оди и со јарците, бидејќи во односот Лавот ќе ја презеде доминантната улога, а тоа Јарецот нема да му го прости. Рибите ненамерно може да ги повреди, па затоа не се добра комбинација.

За Девицата лоши се Овенот, Вагата и Водолијата

Припадниците на овој знак учат рано за љубовните лекции, па со голема сигурност бираат потенцијални партнери. Најлоша љубовна комбинација се со Овенот кој кон нив се поставува шефовски, како и со Вагите кои не се способни да ја разберат критичноста на Девицата. Тешка љубовна комбинација се и со Водолиите, со кои односот е падни-стани.

реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Љубов и секс

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најљубоморни во врска

Read more

Правило што мора да го почитувате на првиот состанок

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Читај повеќе

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Читај повеќе

Драма кралици: Хороскопски знаци кои претеруваат за сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Опсесијата со здрава храна е болест и тешко се лекува

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Читај повеќе

Не мора да јадете помалку јаглехидрати за да слабеете

Читај повеќе

ECDC излезе со препораки за заштита од новиот сој омикрон

Читај повеќе

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе

Предлог за денешниот семеен ручек: Говедски гулаш со печурки

Читај повеќе