Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

О Јеонг Су е 78-годишен актер најпрепознатлив по улогата во телевизиската серија „Squid Game“, за која освои Златен глобус и Еми награда за најдобра споредна машка улога.

Актерот е обвинет за сексуално вознемирување од жена која тврди дека пред пет години непримерно ја допирал по телото. Таа инцидентот го пријавила во декември, минатата година, но пријавата била отфрлена во април годинава.

Сепак, случајот повторно е отворен по барање на оштетената. О Јеон Су во петокот бил одведен на разговор со обвинителите, но не е приведен.

Во официјално соопштение кое актерот го испрати до јужнокорејската телевизиска станица JTBC стои:

„Само ја држев за рака за да ѝ покажам по кој пат да оди околу езерото. Се извинувам, затоа што таа рече дека нема да прави проблеми околу тоа, но тоа не значи дека го признавам делото за кое ме обвинуваат“.

Од судот во градот Сувон официјално е соопштено дека сè што објавија локалните медиуми за овој случај воопшто не е точно. Како резултат на аферата, Министерството за култура на Јужна Кореја ја повлече владината реклама со О Јеонг Су.

Актерот е роден во 1944 година во Северна Кореја, но со родителите се преселил во Јужна Кореја. Во 1967 година почнал професионално да глуми во театар Пред десет години изјави глумел во над 200 театарски претстави.

Во серијата „Squid Game“ која се прикажува на Netflix, О Јеонг Су го игра најстариот ученик во играта за преживување.

Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Филм & ТВ

Качер објасни зошто со Витерспун се однесуваа чудно на премиерата

Read more

Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Read more

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more

Памела Андерсон уште го носи црвениот костим за капење од Baywatch

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Качер објасни зошто со Витерспун се однесуваа чудно на премиерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Санремо: Пејач дивееше на сцена, шутираше цвеќиња и ги тресеше музичарите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Читај повеќе
  • play_arrow

Памела Андерсон уште го носи црвениот костим за капење од Baywatch

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најголеми скандали на Греми наградите

Читај повеќе
  • play_arrow

Твитерџиите пукаат сеир со Бен Афлек на Греми наградите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа спој на The Last of Us и Super Mario?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе