Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Време е да ги замените летните украси, светлите завеси и сите видови летни прекривки со украси што зрачат со есенски тонови. Затоа, ви нудиме идеи да ги направите потребните промени во вашиот дом без големи финансиски трошоци.

Можете брзо и лесно да го освежите вашиот дом со мала финансиска инвестиција, а тоа ќе го постигнете со украси како што се перници, рамки за слики, покривки и други украси кои не чинат многу.

Декорации во нијанси на теракота

Теракотните нијанси отсекогаш биле меѓу омилените есенски бои. Особено ако сте љубител на боемски стил, тогаш овие бои се создадени за вас. Најлесен начин да ја вметнете оваа боја во вашиот домашен декор се вазни.

Вториот најлесен и најекономичен начин за додавање есенски тонови се перниците. Изберете место во домот каде со помош на перници ќе вдишете во нов есенски изглед.

Слики и рамки во топли нијанси

Годинешниот тренд на есенски украси се слики и рамки во топли есенски нијанси. Можете да започнете со инвестирање во украсни предмети како слики и рамки.

Тегли со исушени растенија или гранки

Вазните или теглите сѐ уште еден лесен начин за разубавување на вашиот дом. Наполнете ги со суви билки и гранки од дрвја.

Теглата со неколку свеќи ставете ја во украсен послужавник. Само што ја создадовте најубавата есенска композиција за вашата дневна соба.

Перници и украси во црно-бели нијанси

Наједноставната и неутрална боја што ве одмара во текот на целата есен и зима е, се разбира, црно-бела, но и сива, која се создава со нивно мешање.

Изберете помеѓу перници, вазни, маси, рамки и други украсни предмети. Вашиот дом ќе добие поладно есенско расположение.

Обојте ги ѕидовите

Освежете го вашиот дом боејќи ги ѕидовите во една од вашите омилени нијанси. Додека фарбањето на ѕидовите е малку поголема и подрастична промена, тоа ќе внесе нов живот во вашиот дом.

Меѓу топлите бои популарна е нијансата наречена перакота. Тоа е мешавина од розова и теракота, боја која ќе ви стане опсесија.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Живот

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Read more

Декорации за сечиј вкус: 3 прекрасни растенија што се садат во октомври

Read more

Фигурина на слон во домот и други извори на среќа

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more
 

Магазин

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе