Netflix го објави трејлерот за новата серија „Resident Evil“

Серијата „Resident Evil“ ќе почне со прикажување од 14 јули, а пред неколку дена Netflix го објави првиот трејлер.

Досега, најавата за серијата има над 1.8 милиони прегледи. Приказната е поделена на два дела, едниот се одвива во 2022 година, а дејството во вториот дел е во Лондон, 2036 година.

Како што пишува Deadline, серијата ќе го истражува мрачното внатрешно делување на корпорацијата Umbrella и новиот светски поредок предизвикан од избивање на Т-вирус.

URL

Не се познати многу детали за серијата. Во 2020 година беше објавено дека во првата сезона ќе има 8 епизоди во времетраење од еден час.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе