Новото BMW X3 доаѓа наскоро

BMW ја подготвува новата генерација на моделот X3, а неколку прототипови веќе се фатени на тестирање.

Конечната верзија лесно би можела да изгледа токму како овој предлог.

Свој предлог даде Sugar Design, а се базира на досега видените прототипи, но и на некои желби искажани од многу фанови на брендот. BMW дефинитивно треба да го усоврши својот дизајнерски израз, а можевме да ги видиме првите резултати на X3.

Судејќи по овој рендер, BMW ќе се откаже од форсирање драматични линии, односно повеќе нема да бидеме сведоци на крајно агресивните линии со кои се среќаваме на бројни модели во гамата на баварскиот производител.

Постојат и атрактивни решенија како што се рачките на исто ниво со површината на вратата. Ниту падот на покривот од кој продолжува да расте спојлерот на покривот не можеше да заработи лоши оценки. Дизајнот на задните светла и браниците можеби не е најдобро решение, како и аголните краеви на браниците.

Ако се вратиме на предниот дел, понатамошниот раст на „бубрегот“ би можел да вознемири многумина. Отсуството на вертикални летви, кои се заменети со сјајна пластична обвивка, е уште поизненадувачки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sugarchow (@sugardesign_1)

За потсетување, новиот X3 за прв пат треба да биде претставен најдоцна кон средината на следната година. Класичните бензински и дизел мотори треба да останат во понудата заедно со хибридите во рамките на подобрената платформа CLAR. Од друга страна, целосно електричниот iX3 ќе биде одделен и ќе ја користи основата Neue Klasse.

Тагови
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Авто новости

Какви промени воведува ЕУ за европската возачка дозвола?

Read more

Илон Маск најавува 0-100 км/час за помалку од секунда

Read more

Кои половни автомобили најчесто се со вратена километража?

Read more

10 работи кои автомеханичарите никогаш не би ги направиле со својот автомобил

Read more
 

Автомобили

Какви промени воведува ЕУ за европската возачка дозвола?

Читај повеќе

Илон Маск најавува 0-100 км/час за помалку од секунда

Читај повеќе

Кои половни автомобили најчесто се со вратена километража?

Читај повеќе

10 работи кои автомеханичарите никогаш не би ги направиле со својот автомобил

Читај повеќе

Како да се ослободите од кондензација и влага во автомобилот?

Читај повеќе

Renault Scenic E-Tech е автомобил на годината во Европа

Читај повеќе

Што значат бројките и буквите на гумите?

Читај повеќе
  • filter

Подновен најмалиот Audi - што има ново?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Читај повеќе