Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Новата видеоигра Pokemon Unite ќе се појави на пазарот во јули.

Pokemon Unite е базиран на тимска игра која е развиена во соработка со TiMi Studio Group. Играта најпрвин ќе биде достапна на Nintendo Switch на 21 јули оваа година, а на смартфоните ќе биде достапна во септември.

Се очекува дека ќе биде достапна за уредите со оперативните системи iOS и Android.

реклама

Гејминг

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Read more

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Read more

Netflx ќе ги освојува и гејмерите

Read more

Топ 5 нови видеоигри за август 2021

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Read more
play_arrow

Што ако би можеле да го посведочите крајот на светот?

Read more
play_arrow

Нема живот, само ужас: 10 најстрашни планети во универзумот

Read more
play_arrow

Топ 5 нови видеоигри за август 2021

Read more
play_arrow

Прошетка низ ирските замоци

Read more
play_arrow

Необјаснетите кратери на Месечината уште ги интригираат космолозите

Read more
play_arrow

10-минутен тренинг за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја побара за жена пред публика, но остана шокиран од нејзината реакција

Read more
play_arrow

Девет работи што треба да ги правите пред тренинг

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Snake Eyes“

Read more
play_arrow

Како да си ја сакате работата?

Read more