Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Во каталогот на BMW се објавени првите фотографии од новата Серија 4.

Фотографиите коишто го откриваат лицето на новата генерација на Серија 4 потврдуваат дека во баварската автомобилска компанија не се откажуваат од новиот дизајн за голема маска за ладилникот.

Фотографиите го откриваат изгледот на каросеријата на Серија 4 која е малку поразлична од изгледот на концептниот модел (Concept 4) кој BMW го претстави минатата есен на Саемот за автомобили во Франкфурт.

На врвот на понудата ќе биде моделот со ознака M440i xDrive со трилитарски redni 6-цилиндричен турбо бензин мотор од 374 коњски сили кој го придвижува и BMW M340i xDrive.

Сите детали за новата генерација на Серија 4 на BMW ќе бидат познати утре.

Тагови
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Авто новости

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Read more

Автомобили

  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе

Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави освежениот Arteon

Читај повеќе