Пандемијата ги раздели: Трогателна средба на мајка и син по еден месец

Пандемијата на коронавирусот доведе до затворени граници, домашна самоизолација и социјално дистанцирање. Во некои случаи, пандемијата раздели и цели семејства.

Во Кина е снимена трогателна средба на мајка, медицински работник, и дете, разделени 29 дена поради опасноста од коронавирусот. Мајката минала 15 дена на Одделението за заразени од коронавирус во болница, обидувајќи се да спаси многу животи, а потоа 14 дена била во карантин. На 14 март се вратила дома во градот Шијазнг во Хубеи.

Средбата е трогателна.

реклама

Живот

Сопругата на Дерек Шовен бара да си го смени презимето во разводот

Read more

Што другите луѓе мислат за вас според вашиот хороскопски знак?

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Родната куќа на Хитлер ќе стане полициска станица

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more