Пандемијата ги раздели: Трогателна средба на мајка и син по еден месец

Пандемијата на коронавирусот доведе до затворени граници, домашна самоизолација и социјално дистанцирање. Во некои случаи, пандемијата раздели и цели семејства.

Во Кина е снимена трогателна средба на мајка, медицински работник, и дете, разделени 29 дена поради опасноста од коронавирусот. Мајката минала 15 дена на Одделението за заразени од коронавирус во болница, обидувајќи се да спаси многу животи, а потоа 14 дена била во карантин. На 14 март се вратила дома во градот Шијазнг во Хубеи.

Средбата е трогателна.

реклама

Живот

На 62 изгледа 20 години помлада: Кога ќе ме видат со синот мислат дека ми е сопруг

Read more

Вухан има изложба посветена на битката со COVID-19

Read more

Кои хороскопски знаци најмногу ќе го почувствуваат ретроградниот Меркур?

Read more

Шварценегер по вакцинирањето: Појдете со мене ако сакате да живеете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more