Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Наоѓањето лекар кој ги исполнува сите ваши критериуми понекогаш е вистински предизвик.

Истото важи и за педијатарот, па затоа не е изненадување што Даниел Самерс со својот пристап ги освои срцата на многу родители ширум светот.

Даниел објави статус на Twiitter кој стана вирален.

„Многу е важно како педијатар да имате омилени:

1. диносаурус

2. инсект

3. суперхерој

4. животно

5. принцеза

затоа што никогаш не знаеш кога тоа ќе стане тема на разговор“.

URL

Неговиот пост собра над 20.000 лајкови, а 1.000 луѓе го ретвитнаа, вклучително и бројни педијатри.

Тие самите открија дека имаат омилени диносауруси, инсекти, суперхерои, животни и принцези.

„Ова е толку слатко“, „Мислам дека е важно во секојдневниот живот да имате мислење на оваа тема, не само ако сте педијатар“, „Добар вкус“, „Дали примате нови пациенти“, се некои од коментарите на одушевените родители.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Read more

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Read more
 

Магазин

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Читај повеќе

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Читај повеќе