Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

А.С.
/ 13.04.2021 / 10:55

Секој кој се обидел да слабее знае дека тоа е тешка задача, но уште потешка цел е да се задржи саканата тежина.

Експертите на Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers предводени од д-р Ентони Балдузи ги испитаа секојдневните навики на луѓето кои успешно ја задржале идеалната тежина и идентификуваа неколку здрави навики кои треба да ги правите секој ден.

Овие пет здрави навики ќе ви дадат подобри шанси да одолеете на искушенијата и да ја задржите идеалната тежина после слабеење.

 

реклама

Фит

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more

Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

Read more

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Read more

Нови видеа

play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more
play_arrow

Лосос на три начини

Read more
play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M5 V10, AMG E55 или Audi RS6?

Read more
play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more
play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more