Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Актерот Вили Гарсон, познат по улогата на Стенфорд Блеч во серијата „Sex and the City“, почина на 57-годишна возраст. Веста на социјалните мрежи ја објави неговиот син, Нејтен Гарсон.

 „Многу те сакам, тато. Почивај во мир, мило ми е што ги делеше сите патешествија со мене и можеше да оствариш толку многу. Се гордеам со тебе“, напиша тој на Инстаграм.

Во серијата „Sex and the City“, Гарсон го толкуваше ликот на Стенфорд Блеч, близок пријател на Кери Бредшо.

Се појавуваше редовно во серијата и во двата филма, а учествуваше и во снимањето на новите епизоди за продолжението And Just Like That кои би требало да се прикажуваат во март, 2022 година.

Актерот боледуваше од рак на панкреасот.

URL
URL
URL
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе