Правилно чистење на телевизорот и далечинскиот управувач

Користењето на правилни крпи е клучно за чистење на телевизорот, Во случајов, крпите од микрофибер не го оштетуваат екранот, а исто така едноставно ја апсорбираат прашината. Сепак, треба да се забележи уште еден детаљ.

Со крпа од микрофибер избришете ја целата површина на телевизорот - екранот, копчињата лоцирани под или од страна, како и позадината на телевизорот, на која обично има најмногу прашина. Ова треба да се прави еднаш неделно, а ако имате време, почесто, вели Good House Kipping.

Најважно е да не прскате никакво средство за чистење директно на телевизорот, туку прво да го нанесете на крпа, па дури потоа на екранот. Но и тука е потребна доза на претпазливост. Имено, течноста не треба да содржи амонијак, алкохол или ацетон, што може да го уништи екранот.

Далечинскиот управувач најдобро се чисти со влажна крпа за дезинфекција, а најважно е да ги избришете копчињата, како и вдлабнатините околу нив.

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Живот

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Read more

Како да препознаете квалитетни јајца?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе