„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Серијата „The Queen’s Gambit“заврши по една сезона на Netflix во ноември, а гледачите се надеваат на продолжение на приказната за Бет Хармон.

Серијата беше доста успешна и логично би било да се обнови за втора сезона, но извршниот продуцент Вилијам Хирберг јасно стави до знаење дека нема да има втора сезона.

„Убаво е да се знае дека луѓето ја сакаат серијата и сакаат да минат повеќе време со овие ликови, но тоа никогаш не го замисливме така. Сметаме дека серијата има задоволителен крај и дозволивме публиката да го пополни просторот за тоа што понатаму се случува со Бет Хармон. Ништо не се промени, и покрај тоа што обожавателите бараат повеќе. Скот и јас сме навистина среќни поради целосната приказна за Бет“, напиша Хорберг.

Во првиот месец од прикажувањето на Netflix, серијата ја гледаа 62 милиони гледачи, што ја прави најголемата мини серија досега.

Ања Тејлор-Џој освои Златен глобус за најдобра актерка во мини серија. Запрашана дали повторно би ја репризирала улогата, таа одговори:

„Можеби. Не сакам да разочарам никого, но никогаш не помисливме на тоа. Во серијата го гледате нејзиниот лик како расте, останува на добро место. Па, искрено бевме изненадени кога луѓето почнаа да прашуваат каде е втората сезона“, вели Ања.

Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе