Рецепт на денот: Шницли во сос со сенф

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

½ шолја пилешки бујон

2 лажици сок од јаболка

4 лажици сенф

1 кг свинско месо

Сол и бибер

1 лажица маслиново масло

2 чешниња лук

1 лажица пченкарен скроб(густин)

2 лажици вода

Свеж магдонос

Начин на подготовка:

Во мал сад промешајте бујон, сок од јаболка и сенф. Посолете го свинското месо. Во голем сад загрејте масло на средна температура. Испржете го месото од двете страни и извадете го од тава. Потоа во тавата додајте го мелениот лук и пропржете. Додајте го сосот со сенф. Постојано мешајте. Откако ќе зоврие, намалете ја температурата и оставете да се вари 6-8 минути додека да испари половина од смесата.

Вратете го свинското во тава и пржете го 3-4 минути. Промешајте го густинот и водата додека да добиете убава смеса и сипете во тава. Откако ќе зоврие мешајте уште 2 минути или додека да се згусне. Наросете со ситно сечкан магдонос.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Read more

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Read more

Посни бајадери, десерт готов за 20 минути

Read more

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Read more
 

Магазин

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Читај повеќе

Најчестите женски сексуални фантазии

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Читај повеќе