Рецепти

Рецепт на денот: Свински кременадли глазирани со брусница и портокал

9. септември 2019 - 13:05 | А.С.

Последен ден од продолжениот викенд – поминете го со најблиските и изненадете ги со ова гурманско јадење: свински кременадли глазирани со брусница и портокал.

Ако не сте многу за експериментирање, во видеото тимот на Tasty ви нуди уште две опции како лесно да зготвите кременадли:

Коментирај