Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Градско кино Милениум-Скопје го објави репертоарот за периодот од 3 до 9 декември.

Љубителите на филмската уметност ќе имаат можност да уживаат во врвни домашни и странски филмови во Кино Милениум, придржувајќи се до мерките за заштита од COVID-19.

ПРОТОКОЛ ЗА ПОСЕТИТЕЛИТЕ ВО КИНО МИЛЕНИУМ

– Задолжително e носењето лична заштитна опрема (маска) за сите посетители на киното. Маската е задолжителна за цело времетраење на посетата на киното, во сите простории: хол, тоалет, киносала за цело времетраење на проекцијата.

– Задолжително е одржување физичка дистанца од 1,5 – 2 метри помеѓу посетителите пред билетарницата, пред влезот во холот, пред влезот во киносалата и при купување на шанкот.

– Не е дозволено стоење и групирање на посетителите од публиката во холот или киносалата.

– Задолжителна дезинфекција на рацете за сите посетители при влез во киното.

– Задолжително мерење на телесната температура на сите посетители при влез во киното. Доколку посетителот има покачена телесна температура истиот се повлекува на страна и температурата повторно се мери по 5 минути и ако е повторно покачена, посетителот може да го замени билетот за проекција во друг ден или да му бидат рефундирани средствата на каса, доколку билетот е набавен на билетарница. Ако билетот е набавен преку електронски пат, посетителот ги прифаќа Условите за користење на онлајн-продажба на билети на ЈУ МКЦ објавени на веб-страната.

– Се препорачува електронска набавка на билети како и бесконтактно плаќање доколку билетот се набавува на билетарница. Доколку билетот се купува на билетарница, задолжително е одржување дистанца од 1,5 до 2 метри, и истото растојание меѓу вработениот и посетителот.

– Продажбата на пијалоци се одвива на шанкот во холот на кино Милениум при што задолжително е одржување дистанца од  1,5м. помеѓу посетителите. Се препорачува плаќањето да се изврши со користење бесконтактни платежни картички.

– Задолжително седење само на местото означено на билетот.

– Користењето на тоалетите е ограничено на максимум двајца посетители во исто време.

ОВДЕ погледнете го распоредот на седиштата според Протоколот.

РЕПЕРТОАР ОД 3 ДО 9 ДЕКЕМВРИ, 2020

ЧЕТВРТОК  (3.12.) 

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

Сцена од „Friendsgiving“

ПЕТОК  (4.12.) 

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

САБОТА (5.12.)

11:30 | ТРОЛОВИ: СВЕТСКА ТУРНЕЈА (TROLLS: WORLD TOUR)

режија: Walt Dohrn, David P. Smith

13:30 | СЕМСЕМ (SamSam)

режија: Tanguy de Kermel

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

НЕДЕЛА  (6.12.)

11:30 | ТРОЛОВИ: СВЕТСКА ТУРНЕЈА (TROLLS: WORLD TOUR)

режија: Walt Dohrn, David P. Smith

13:30 |  СЕМСЕМ (SamSam)

режија: Tanguy de Kermel

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

ПОНЕДЕЛНИК (7.12.)

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

Сцена од „Cronofobia“

ВТОРНИК  (8.12.)

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

СРЕДА  (9.12.) 

16:30 | ХРОНОФОБИЈА (CRONOFOBIA)

режија: Francesco Rizzi

18:30 | ХОМО

режија: Игор Иванов

20:30 | ВЕЧЕРА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ (FRIENDSGIVING)

режија: Nicol Paone

реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Филм & ТВ

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Read more

HBO Max подготвува нова серија за Хари Потер

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

HBO Max подготвува нова серија за Хари Потер

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „Wrong Turn“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е трејлерот за новиот филм „Godzilla vs. Kong“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Среќен роденден, Тоше

Читај повеќе

Топ 20 лоши филмови кои успеаја на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе