Романтиката меѓу Џони Деп и неговата адвокатка е тактика

Овие денови многу се пишува за Камила Васкез, адвокатката која го застапува Џони Деп на судењето со Амбер Херд. Срдечните прегратки, насмевките и неверојатната блискост меѓу нив двајца предизвикаа шпекулации во јавноста, која е уверена дека станува збор за љубовна романса.

Како причина на сето ова се огласи и Џуди Џејмс, експертка за говор на телото и комуникациски вештини, која смета дека нивните интеракции се дел од „тактика“ актерот да го презентираат како „романтичен херој“.

„Изгледаат како да флертуваат, а токму тоа е целта“, вели Џејмс.

Таа е уверена дека „блискоста“ меѓу Деп и Васкес служи за актерот да биде прикажан како понежен и посимпатичен за разлика од сликата на насилник со која го претстави бившата сопруга Амбер Херд.

URL

„Ако сликата вреди илјада зборови, овие „зборови“ делуваат и повеќе од романтично. Нејзиното однесување на суд го враќа Деп во улога на романтичен херој, а на неговите обожаватели тоа ќе им биде како еден вид потврда“, вели Џејмс.

Таа се осврна и на фотографијата од прегратката кога Васкес ги затвори очите задоволно насмевнувајќи се, опишувајќи ја ситуацијата како „добро извежбана за пред камери“.

Според Daily Mail, Васкес веќе неколку месеци е во среќна врска. Иако засега не го коментира односот со Деп и бројните шпекулации поврзани со него, вети дека ќе го каже своето мислење откако ќе се донесе пресудата.

Васкес во текот на вкрстеното испрашување успеа да ја натера Херд да признае 

дека не ги донирала парите од разводот во добротворни цели, како што вети претходно.

На судењето за клевета, Џони Деп бара отштета од 50 милиони долари, а Херд двојно повеќе, односно 100 милиони долари.

URL
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе