Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Саудискиот клуб Ал Наср за кој настапува Кристијано Роналдо победи со 4:3 во дербито на локалната лига против Ал Ахли.

Роналдо и Талиска постигнаа по два гола за домашниот тим. Кристијано Роналдо имаше излив на бес во 60. минута, кога побара од судијата да му досуди пенал.

Португалецот мислеше дека противникот играл со рака, казниво со пенал, но судијата не го сподели неговото мислење.

Роналдо почна да вика, му пукна филмот барајќи објаснување за одлуката на судијата. Сепак, тој помина без картон и набрзо се смири.

Целата ситуација може да ја погледнете ТУКА.

реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Фудбал

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем кикс на Бразил на стартот на Копа Америка

Read more

Скока бројот на срцеви удари за време на натпревари

Read more

Дали 16-годишниот Јамал ќе смее да игра по 21 часот?

Read more
 

Спорт

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Читај повеќе

Голем кикс на Бразил на стартот на Копа Америка

Читај повеќе

Скока бројот на срцеви удари за време на натпревари

Читај повеќе

Дали 16-годишниот Јамал ќе смее да игра по 21 часот?

Читај повеќе

Џорџ и Томпсон си одат од ЛА Клиперс и Голден стејт

Читај повеќе

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Заслужен црвен картон: Брутален старт на Копа Америка

Читај повеќе

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе